Dlaczego warto wybrać bramę segmentową do garażu?

  • Start
  • /
  • Blog
  • /
  • Dlaczego warto wybrać bramę segmentową do garażu?
brama garażowa segmentowa

Wybór bramy do naszego garażu wcale nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się to na początku wydawać. Możliwości jest naprawdę wiele, a do tego różne rodzaje bram mają swoje indywidualne zalety. Na jaki rodzaj bramy warto się więc zdecydować? Dużo zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujemy, jednak dziś chcemy zastanowić się nad tym, dlaczego warto wybrać do garażu bramę segmentową i jakie niesie to korzyści.

Czym jest brama segmentowa?

Na samym początku warto przybliżyć, czym jest i jak działa brama segmentowa. Najprościej mówiąc, jest to rodzaj bramy garażowej, która otwiera się pionowo do góry, załamanie paneli następuje u góry pod nadprożem. Zbudowana jest ona z paneli tworzących segmenty, które pracują (przesuwają się) na rolkach i w końcu chowają się pod sufitem garażu. Panele te wykonane są z blachy ocynkowanej pokrytej specjalną powłoką ochronną, która pełni także rolę dekoracyjną. Brama jest ocieplona poprzez wypełnienie paneli pianką poliuretanową. Istnieje również możliwość zastosowania specjalnych dodatkowych uszczelek ThermoFrame, które likwidują mostki cieplne przy prowadnicach i podnoszą walory izolacyjne bramy.

Dlaczego warto postawić na bramę segmentową?

Zalet bramy segmentowej jest naprawdę sporo. Do podstawowych można zaliczyć jej izolacyjność cieplną. Uzyskanie współczynnika przewodzenia mniejszego 1,3 W/m2K daje możliwość zastosowania bram w wielu programach ekologicznych, na przykład: Czyste Powietrze, Ulga Termomodernizacyjna, które wymagają uzyskania odpowiednich współczynników izolacyjności cieplnej. W tym miejscu proponujemy bramy Hörmann, producenta, który działa na rynku światowym od ponad 80 lat.

Nie bez znaczenia jest walor estetyczny bramy. Garaż na działce wolnostojącej bądź w bryle budynku stanowi zawsze istotny element architektury. Dlatego warto, aby brama stylem i klimatem stanowiła spójną część z pozostałymi elementami budynku. Panele bram mogą mieć grubość 42 lub 67 mm. Istnieje ogromna gama wykończeń zewnętrznych bram: Sandgrain, Woodgrain, Duragrain, Silkgrain i okleiny drewnopodobne Decograin. Mnogość powierzchni bram i ogromna gama kolorów sprawiają, że zadowolimy każdego klienta.

Niezwykle istotny jest fakt, że brama segmentowa łatwo się otwiera i nie wymaga dużej ilości miejsca zarówno w garażu, jak i przed nim. Samochodem możemy podjechać tuż pod płytę bramy, w pełni wykorzystując miejsce przed garażem.

Czytaj także: Czym się kierować przy wyborze drzwi wejściowych?

Bramy segmentowe mogą występować w różnej konfiguracji. Można je obsługiwać ręcznie albo z zastosowaniem silnika sterowanego pilotem. Dzięki automatycznej obsłudze i wykorzystaniu obecnych możliwości technicznych, po ściągnięciu aplikacji możemy bramę obsługiwać z każdego miejsca na ziemi. Szeroki wybór bram segmentowych można znaleźć w ofercie firmy DOPS.

Warto także podkreślić, że bramy segmentowe są naprawdę mocne i trwałe, co w dużym stopniu przekłada się na bezpieczeństwo użytkownika. Obecnie istnieje też możliwość wykonania bramy w klasie antywłamaniowej RC2.

Wróć do bloga